Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Unikalna oferta wypraw znajduje się na tej stronie

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]