Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezatartych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają głównie zanikające już lodowce, sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również malownicze krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zrobić zapas medykamentów zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed atakiem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty oraz nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]