Szkoła tenisa dla dzieci

Jeżeli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta tenisa dla dzieci Kraków, wejdź na teniskrakow.pl/treningi/

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest specjalistyczny zestaw. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to bardzo trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania różnych stylów gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Nasze dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]