Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Poznaj najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce na https://narowery.visitmalopolska.pl/.

Małopolska może poszczycić się obszerną rozmaitością geograficzną przyrodniczą i ładnymi pejzażami. Gigantyczne wrażenie robią w szczególe góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – niemniej jednak nie tylko. Wiele z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odszukamy tu również takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak oraz trasy idealne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu legendarnych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – prócz ślicznych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest oszałamiająca powierzchnia i mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i piękna natura, ale również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.