Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Na tej stronie poznasz aktualną ofertę wycieczki w Himalaje.

Himalaje wspólnie z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Przyczyną problemów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]