Alternatywa dla kajaków – rafting po Dunajcu

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania popularna w naszym kraju od ponad 100 lat i nadal znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak przepiękne widoki. Rafting na Dunajcu to idealna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting na Dunajcu to też doskonała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa bogata w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.