Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Więcej informacji o trekkingi Himalaje uzyskasz tutaj

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle takie kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono bowiem trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, czyli kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest niezbędne?

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, co powoduje, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które zapewnią przyczepność nawet na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy również wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie także czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie oraz na świecie

Trekkingi umożliwiają zobaczenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, a te zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – polscy turyści chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Broad Peak i Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]