Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Znajdź nadajnik optyczny na https://www.telmor.pl/Produkty/Optyka-stacyjna/Nadajniki-MTX

Ze względu na fakt, że prawie codziennie korzystamy z instalacji kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach być naprawdę niezawodne. Nie powinno więc dziwić, iż podzespoły wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – jedynie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Głównymi elementami są rzecz jasna przewody, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych elementów prawidłowe działanie sieci nie byłoby osiągalne. Innymi istotnymi częściami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji optycznej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Zakodowane informacje są dzięki niemu przekazywane kablami, a potem odbierane przez dekoder, aby dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niskim zniekształceniem danych i niezawodnością – dlatego niemal absolutnie wyparł już pozostałe technologie.

U kogo zamówić nadajnik optyczny?

Aby sieć była efektywna oraz bezpieczna, do jej zamontowania należy wykorzystać jedynie podzespoły wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi działać w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go kupić należy wiedzieć już w czasie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym montażem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie komplikacji w czasie instalacji – zapewniają specjalistyczną pomoc klientom z całej Polski.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]