Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Więcej o kablu koncentrycznym.

W większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasami obejrzeć porywający dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie zakupić można bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach znajdują się aktualnie bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że kabel wyróżnia się wysokim poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm świetnie sprawdzą się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych tak małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są zwykle bardzo małe bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie elementów bardzo różnych. Bardzo często rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały odporne na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]