Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Niezbędne wskazówki dotyczące tego, jak działa mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc stosunkowo proste. Polega na przypisaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy albo tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym eliminacją ewentualnych błędów często przytrafiających w czasie tego procesu.

Bieżące śledzenie przychodzących opłat – atuty usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie wystawia około 100 faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]