Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie rekomendujemy tej drogi pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt doskonale dostosowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.