Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o internetowej wymianie walut? Świetnie trafiłeś! Kliknij tutaj.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie nadal funkcjonują hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko zmieniającym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru online

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z zeszłego dnia. Kolejnym i bardzo znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka specjalnych usług popularnych wśród użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika dniu czy też takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców oraz pracowników zagranicznych

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz ogromną wolność w dysponowaniu kapitałem. Korzystają z nich też osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby zatrudnione czy też studiujące poza granicami Polski. Lecz nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]