Inwestowanie w sztabki złota – czy to się opłaca?

Sprawdź, gdzie zamówić złoto w sztabkach.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym czy zakładanie lokat nie jest teraz tak zyskowne jak kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i większa świadomość, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że szukamy metod, które umożliwią naszym finansom zapewniać w przyszłości poboczny zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz zagorzalszych zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a głównie – złote sztabki.

Czy sztabki złota są pewną inwestycją?

Na początku trzeba stanowczo zaznaczyć, że lokata środków w złoto w sztabkach to inwestycja na długie lata. Złoto z reguły nie poddaje się słabszym i silniejszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet destabilizacja polityczna oraz ekonomiczna nierzadko zwiększa jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres łatwo można dostrzec, że wraz z upływem lat ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od kilkuset lat ilość tego metalu w aktywnym obiegu pozostaje mniej więcej bez zmian. Dawno temu służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest stosowany w medycynie, przemyśle czy elektronice, jak również – wciąż na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego m.in. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe albo piloty do telewizorów) jest nieraz nieopłacalny, tym samym popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, że w przyszłości ta tendencja nie powinien się zmienić.

Sztabki złota – kogo stać na ich nabycie?

Słysząc o inwestycji finansów w sztaby złota gros osób momentalnie oszacuje, iż to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednakże sztabki złota są odlewane w różnych rozmiarach, tym samym zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Takie malutkie sztabki są także doskonałe jako upominek. Więksi inwestorzy, posiadający większy kapitał nierzadko zamawiają się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1 kg. Trzeba jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto o wiele taniej. Toteż należy nabywać złoto w sztabkach o różnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry podzielone na drobne kawałki.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]