Garść informacji o inwestycjach w srebrne sztabki?

Jeśli szukasz srebra w sztabkach, koniecznie wejdź na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.

Od lat wiadomo, że inwestycja w metale szlachetne jest dobrym sposobem na lokowanie środków finansowych, który z czasem daje namacalny zysk. Najpopularniejszym w tej chwili kruszcem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jednakże całkiem niedawno srebro nie jest już postrzegane tylko jako metal przemysłowy i znów jest modne pośród coraz większej grupy inwestorów, zarówno tych ze skromniejszym, jak i nieograniczonym potencjałem finansowym.

Czy opłaca się inwestować finanse w srebrne sztabki?

Srebro istnieje w naturze 17-krotnie częściej niż złoto, należy jednak zaznaczyć, iż jego cena rynkowa w porównaniu do ceny złota nie manifestuje tej zależności i wciąż jest zdecydowanie niższa. Nabycie srebra jest jednakże dobrą propozycją dla osób, które potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a które nie dysponują środków pozwalających na kupno dużych ilości złota. Warto jednakże wiedzieć, iż z powodu swoich właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu co skutkuje tym, że jego wartość mocniej reaguje na kłopoty pojawiające się na rynku. Łatwo to notabene zauważyć studiując wykres jego ceny z minionych 3 dekad. Z tej także przyczyny inwestycja środków w srebro obarczona jest wyższym ryzykiem niepowodzenia, tym samym polecana jest osobom rozeznanym w prognozowanej i bieżącej sytuacji na rynku metali inwestycyjnych. Można jednak przewidywać, że popyt na srebro wciąż będzie wyglądał podobnie, a wraz z galopującym rozkwitem elektroniki, fotowoltaiki oraz medycyny, w których srebro jest szeroko używane, a także niesłabnącej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego wartość będzie systematycznie się podnosić.

Czy statystycznego Polaka stać na inwestycję w srebra w sztabkach?

Na wzór złota, sztabki srebra sprzedawane jest w różnorodnych wagach, co pomaga skonstruowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż w razie potrzeb dużych bądź małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym także najbardziej „na kieszeń” średnio zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze uncji trojańskiej(31,1 g) oraz 50 g i 100 g. Rzecz jasna, jeśli kupimy sztabkę o większej wadze, to wydamy na srebro mniej, wypada aczkolwiek pamiętać, że nie można podzielić sztabki i w przypadku chęci jej sprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto weźmie ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają służyć też jako asekuracja na “czarną godzinę”, należy rozważyć zakup sztabek o różnych wagach, żeby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile naprawdę musimy. Można także zainwestować w względnie kosztowniejszy srebrny combibar, czyli zespolone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się dowolnie rozłamać. Wadą zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego nabycie i sprzedaż obciążone są VAT-em.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]