Euro w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

Na https://www.kantor.pl/euro-kurs-waluty poznasz korzystną ofertę wymiany pln na euro.

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w postaci monet oraz banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie w 2002 r.. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów należących do Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie sprostała kryteriom, umożliwiającym przystąpienie do strefy euro, co nie oznacza, że jej obywatele nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to oszczędzając na koncie walutowym lub też robiąc zakupy za granicą.

Zalety z wprowadzenia waluty euro w państwach członkowskich Unii Europejskiej

Wprowadzenie euro w państwach będących członkami Unii Europejskiej zdecydowanie uprościło życie większości obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Jednolita waluta oznacza bowiem mniejsze komplikacje z policzeniem ewentualnego zysku bądź kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co przedtem powodu gwałtownych wahań kursów między walutami w szeregu przypadków mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę przemieszczania się obywateli krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie na czas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy transakcji.

Wymiana euro na złotówki w kantorze internetowym – opłacalna i błyskawiczna transakcja

Polska, mimo członkostwa w UE od maja 2004 r., na razie nie sprostała wszelkim wytycznym dopuszczającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień kupujemy i prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualną cenę euro na stronie kantoru online, a zarazem również szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby ruszania się z domu. Wymiana euro online ze względu na mniejsze spready jest tańsza oraz łatwiejsza, ponieważ może zostać zlecona w dowolnej godzinie dnia (także w środku nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych co kilka sekund, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – na podstawie uśrednionego kursu z ubiegłego dnia.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]