Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wyprawy w Alpy? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Entuzjaści gór, którzy poznali już dokładnie wszystkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne europejskie góry. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze szczyty Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia obejmuje kilka krajów, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. czy Täschhorn – 4491 m n.p.m. , a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Piz Badile oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – niezapomniane przeżycie

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest wiele atrakcyjnych propozycji adresowanych do pasjonatów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się wystarczającą wydolnością fizyczną i nabyły już umiejętność jazdy na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi przede wszystkim wymiar szkoleniowy, zalecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem takich wypraw jest to, że organizowane są w małych, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doznaniem, przynoszącym przyjemność z pokonywania naszych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]