Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Więcej informacji o Dolomity trekking uzyskasz tutaj.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie są one porywające, niemniej jednak osoby chętnie praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną przeżyć ponownie ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w Polsce, skoro można podziwiać zachwycające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pasmo górskie, które trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną liczbą baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które w trakcie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, że w 2009 r. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują dość spadziste stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, oznaczono w nich także wiele łatwych tras, z którymi poradzi sobie większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W alpejskich Dolomitach spędzisz także w interesujący sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak ułożony, aby członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji i procedur poruszania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno będzie ją pamiętał do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, przemierzając mniej strome obszary na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na Tofany i grupę Dolomiti di Sesto.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]