Podróż na Sri Lankę – buddyjskie świątynie i plantacje herbaty

Dowiedz się więcej o Sri Lanka podróż.

Pomimo że nad Bałtykiem oraz w rodzimych górach jest bez liku atrakcyjnych miasteczek, w których można w w aktywny sposób spędzić urlop, często chcemy po prostu wyrwać się w jakieś egzotyczne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na całkowicie inny poziom. Kapitalnym posunięciem jest wyjazd do Azji, bo tamtejsze zwyczaje i kultura są całkowicie odmienne od europejskich, wobec tego polskiemu turyście przyniosą dużo jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Taką edukującą wycieczką z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – państwo pełne atrakcji krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to nieduży kraj zlokalizowany na Cejlonie oraz sąsiednich drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż wielu turystów za podstawową atrakcję uważa jej malownicze wybrzeża, jak również możliwość zobaczenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon znany jest też z obszernych pól herbaty, której uprawa jest główną gałęzią gospodarki Sri Lanki. Aczkolwiek jest to też kraj, który w swoim zasłoniętym dżunglą centrum chowa setki atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, bowiem historia tego państwa sięga ponad 3 tys. lat.

Co więc warto zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni koniecznie zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy, odwiedzić królewski ogród botaniczny i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich guźców, niedźwiadków wargaczy oraz krokodyli. Nie można również spędzić urlopów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w życiu. Obowiązkowo należy także przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Jak zaplanować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednak najwspanialsze wczasy na Cejlonie to te przygotowane na bazie naszych własnych zainteresowań. Taki urlop szyty „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje plan urlopu do wymagań dowolnej osoby.

Nasze dane:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]