Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie skitur? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, aby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Intensywne, lecz przynoszące mnóstwo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w górskim domku i sporadycznym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich czaru w trakcie dość trudnych, jednak bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjeżdżają entuzjaści skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie świetnie dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]