Zalety implantów zębowych

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście dobre wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, alkoholu i palenia tytoniu. Istotne będzie też stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują dyskomfort oraz obrzęk.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne wskazówki.