Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Lśniące i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i perłowe zęby

Mycie zębów po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (pasty, paski, nakładki), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o 14 odcieni

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej kilka dni. Znakomite efekty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.