Portale o zdrowiu to źródło wiedzy, a nie alternatywa dla wizyty u lekarza!

Myślisz, że nie natkniesz się w Internecie na źródła informacji o zdrowiu dla siebie? Myślisz się! Odwiedź revelare.pl .

W internecie da się bardzo szybko znaleźć informacje o każdej sferze życia. Internauci mają zwłaszcza słabość do pytania w Google o zagadnienia medyczne, nierzadko nawet poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u lekarza długim surfowaniem po sieci w celu samodzielnego odnalezienia odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to dobry model stosowania wiedzy udostępnianej na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal wiedzy o zdrowiu nie jest alternatywą dla specjalistycznej porady medycznej

W ogromie artykułów o zabiegach estetycznych, prawidłowym odżywianiu i zdrowiu dostępnych w sieci znajdzie się wiele solidnych treści pisanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi pasjonujących się tematyką zdrowia i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Jednakże korzystanie z publikacji dostępnych na blogach o urodzie bądź zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) polegać na przyjęcie ich za opcję alternatywną do indywidualnego kontaktu z lekarzem. Portal o zdrowiu oraz urodzie, o ile dostarcza sprawdzonych informacji, może natomiast być pożytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnej nawigacji po świecie usług medycznych. Wpis z opisem symptomów poprzedzających jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu później rozmowę ze specjalistą. Natomiast przeczytanie w sieci szczegółowego opisu operacji wyjaśnionej prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą planowanego zabiegu i obniżyć stres przez niego wywołany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl