Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, sadzę, pyłki kwiatów, spaliny samochodów czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczaczy powietrza?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest kupienie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.