Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują niemiłe zapachy, korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i otoczenie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek wyładowania elektrycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła bądź wpływu intensywnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak kopiarki, komputery czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać szkodliwe wirusy i mikroorganizmy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, instytucjach publicznych, placówkach oświaty czy szpitalach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.