Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby uzębienia możemy zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w przypadku znacznych ubytków zębów, potrzeby wykonania sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych kości oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju guzy lub narośle. Które techniki bywają jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, by leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do pacjentów – dużo powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub w gronie bliskich.