Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Pilnie szukasz specjalisty wykwalifikowanego w dziedzinie terapii małżeńskiej UK? Świetnie trafiłeś! Wejdź tutaj.

Każda para może wpaść w różnorodne kryzysy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach pomaga?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z rozmaitymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w razie uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga także pokonać trudności i usprawnić związek. Poprawia się komunikacja między małżonkami – dzięku czemu ich małżeństwo rozkwita, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności niezbędne do tego, żeby efektywnie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że aktualnie bez żadnych problemów wyszukamy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji opłaca się powalczyć o swój związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339