Jak przebiega leczenie kanałowe?

Zapalenie miazgi, martwica, zaawansowana próchnica, złamanie zęba bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż zwykle w ich wypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie nawet największych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, toteż leczenie kanałowe wymaga zastosowania bardzo efektywnego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym albo ceramiką.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Warto zatem wybrać dobrego dentystę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na precyzyjne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dalsze zabiegi nie będą już konieczne.