Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Chcesz zamówić aparat ultradźwiękowy? Sprawdź www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywne działanie na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]