magnetoterapia sprzęt, aparaty do magnetoterapii

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]