Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębów to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również fakt, że nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów?

Wachlarz materiałów, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.