Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Sprawdź więcej informacji o korekcji starczowzroczności na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej objawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w istocie przeszkadza w czytaniu czasopism, użyciu laptopa czy smartfona, pisaniu oraz wykonywaniu wielu codziennych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka lub jej kompletnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie szkieł korekcyjnych, jednak rodzi to pewne komplikacje. Szkła do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, zaś modele progresywne są z reguły drogie. Najlepszym wyjściem może okazać się więc pozbycie się presbiopii w trakcie zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód łatwe czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie cierpiące na to schorzenie (trzeba podkreślić, że w niektórych przypadkach pierwsze objawy presbiopii ujawniają się już czterdziestce) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również przemieszczaniem się komunikacją publiczną (trudności z korzystaniem z planów jazdy) czy robieniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość przeczytania ceny towaru). Dodatkowo, w przeciwieństwie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Nie należy również zapominać, że wada ta się nieprzerwanie zwiększa, a każde następujące 2 lata lata przynoszą zazwyczaj osłabienie widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są możliwe?

Oprócz korekcji przy pomocy okularów, dostępne jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność zakładania szkieł korekcyjnych. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także drogą ku temu, by podczas jednego zabiegu kompletnie usunąć wadę w obu oczach.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]