Co warto wiedzieć o botoksie?

Skieruj się na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/botoks/, aby znaleźć informacje o botoksie w Kielcach.

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem, to substancja na bazie białka produkowana przez pewien typ bakterii żyjących w warunkach beztlenowych, która wskutek swojego działania znalazła rozległe zastosowanie w medycynie, w głównej mierze estetycznej. Jak wobec tego używa się tej neurotokstyny i czy jest to bezpieczne?

Botoks – leczenie chorób, w których stwierdza się zbytnie napięcie mięśniowe

Toksyna botulinowa to jedna z najsilniejszych poznanych neurotoksyn, której działanie opiera się na blokowaniu bodźców transmitowanych pomiędzy komórkami nerwowymi i tkanką mięśniową. To z tej przyczyny jego konsumpcja (np. razem z przeterminowanym pożywieniem) bywa bardzo niebezpieczne, bo w niektórych kazusach prowadzi do zachłystowego zapalenia płuc. Jednak ten właśnie efekt rozluźnienia mięśni, do którego prowadzi botulinotoksyna, lekarze od 50 lat wykorzystują do leczenia schorzeń, w których stwierdza się niewłaściwe napięcie mięśniowe, np. przy kurczu twarzy, chorobach wywołujących tiki nerwowe oraz trudnych przypadkach zeza. Botox szeroko wykorzystuje się także w leczeniu bruksizmu, to znaczy kompulsywnego tarcia zębami, ponieważ wstrzyknięcie toksyny botulinowej w odpowiednie miejsca likwiduje napięcie mięśni żuchwy, a tym samym minimalizuje ryzyko starcia koron zębowych i uszkodzenia szkliwa. Botulinotoksyna pomaga również ludziom skarżącym się na nadpotliwość – aplikowana w obszary, gdzie organizm produkuje nadmierne ilości potu, potrafi wstrzymać jego wydzielanie się nawet przez sześć miesięcy.

Botoks – redukcja kurzych łapek i “zmarszczek palacza”

Przeciętny mieszkaniec Polski na ogół botoks łączy jednakże z zabiegami medycyny estetycznej. I w rzeczy samej, egzotoksyna ta jest tu używana w szerokim zakresie. Wykorzystuje się ją w celu wygładzenia zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu to zabieg bezbolesny oraz krótki. Preparat botoksu wyrównuje skórę i rozluźnia mięśnie przyczyniające się do powstawania zmarszczek. Z tego powody na ogół stosuje się go do usuwania tzw. “zmarszczki gniewu czy zmarszczek mimicznych tworzących się w okolicach oczu. Z pomocą botoksu można też zmniejszyć intensywną potliwość skóry czoła.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]