Basen dla niemowlaków – już od trzeciego miesiąca życia

Choć nawet dekadę wcześniej zajęcia na basenie dla niemowląt nie były pozytywnie postrzegane wśród matek, to obecnie coraz więcej z nich postanawia zabrać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się bowiem świetnym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój całego organizmu. Dobrze również dodać, że – wbrew opiniom niektórych kobiet – na basen możemy wybrać się z bobasem naprawdę wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że maluchy będą naprawdę niezagrożone jedynie wówczas, gdy wybierzemy się z nimi na właściwe zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je odszukać? O jakich rzeczach musimy pamiętać przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – plusy

Najważniejszym plusem pływania niemowląt będzie niewątpliwie to, iż wszechstronnie wspiera rozwój dziecka. Dzięki zajęciom na pływalni szybciej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśni, a delikatne wciąż kości dzieci nie są obciążone, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to również świetne rozwiązanie usprawniające naukę zborności ruchów, przez co dzieci szybciej zaczną chodzić. Dobrze też wspomnieć, iż ćwiczenia na basenie prowadzone są z innym dziećmi – będą więc wspaniałą sposobnością do zawiązania społecznych relacji z rówieśnikami.

Basen dla niemowlaków – co jest ważne?

Mnóstwo matek błędnie uważa, że zajęcia na basenie dla niemowlaków powodują czasem swego rodzaju zagrożenie, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia firmy, która organizuje te treningi. Najbardziej istotne okaże się niewątpliwie to, żeby były one nadzorowane przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zatroszczą się o bezpieczeństwo maluchów znajdujących się na basenie, lecz też opracują odpowiednie zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na pływalni, a także będą miały z tego rozwojowe i emocjonalne zyski.