AWF w Krakowie i Vitberg otwierają Pracownię Wibroterapii

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o marce Vitberg, uzyskasz na http://bit.ly/2Chhym9

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy współudziale firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm ludzki. Będą w niej również prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej oraz kosmetologii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które wyposażona jest pracownia, będą służyć także do powysiłkowej regeneracji zawodników. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane aparaty marki Vitberg?

W przyszłości rezultaty badań mogą przysłużyć się do optymalizacji treningów sportowców wyczynowych czy doskonalenia terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddane zostanie oddziaływanie wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki badań będą porównywane z rezultatami laboratoriów z całego świata.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]