Kochasz gotować? Zapisz się na kurs food pairingu

Skieruj się na warsztatqulinarny.pl, aby znaleźć informacje o food pairing.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do konkretnych połączeń smakowych, nie oznacza to, że łączenie ze sobą produktów, które pozornie kompletnie się wykluczają, nie może przynieść intrygujących i, co najistotniejsze, pysznych efektów. Uświadamiamy sobie to coraz częściej. Silny wpływ na nasz smak miało naturalnie otwarcie się na obce tradycje kulinarne i pojawienie się na rynku nieosiągalnych dotąd w naszym kraju produktów. Dzięki temu choćby połączenie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi rzadko już szokuje. Ci, którzy posmakowali wyjątkowych fuzjach aromatów w wielu przypadkach rozpoczynają własne eksperymenty i samodzielnie szukają jeszcze bardziej nietuzinkowych połączeń. Aby te jednakże dały wyczekiwane wyniki, należy przedtem wyposażyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – mieszanie smaków w harmonijną, nietuzinkową całość

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania naprawdę były powodem ekscytacji oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych doznań, powinno się postępować zgodnie z normami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są zaledwie wskazówkami, o których nie można zapominać, by aromaty wiążą się w niebanalną, ale harmonijną całość. Najlepiej zrobimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tak nazywa się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uchodzą za całkiem ze sobą niewspółgrające. Wszystkie wytyczne food pairingu są tymczasem bardzo przeanalizowane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą głównie zawartości konkretnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o posiłkach, lecz również o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing. Czy można się to opanować?

Food pairing wymaga wyczucia oraz dużej fantazji, jednak to nie one będą najważniejsze. W wyższym stopniu jest istotna znajomość ilości przeróżnych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak łączą się one z innymi związkami. Zatem rozsądnym pomysłem będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – tym bardziej, że przekazanie niezbędnej wiedzy trwa z reguły kilka godzin.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]