Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Kurs digital painting - więcej o ofercie na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od lat usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej czy gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia wiele początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla twórców

Jest wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo że powstał jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie został głównym softwarem artystów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak między innymi Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, akwarelą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs digital paintingu online – nie tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Praktycznie nauka digital paintingu toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, aczkolwiek by rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz potrzebne triki stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]