Przewożenie bagaży na jednośladzie – o kufrach motocyklowych

Chcesz kupić kufer do skutera? Wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Podróże motocyklem są komfortowe i dają uczucie wolności, jakkolwiek jeśli szykujemy się na kilkudniowy wypoczynek bądź dłuższy wyjazd może się okazać, iż ilość potrzebnych nam rzeczy nie pomieści się w zwykłym camelbagu czy plecaku. Nieraz również transportowany bagaż jest dość ciężki i zamocowanie go na plecach może mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W takich wypadkach wypada rozważyć zakup kufra motocyklowego.

Jaki kufer motocyklowy kupić – boczny czy centralny?

Podstawową kwestią, z którą musi zmierzyć się właściciel jednośladu szukający kufra na motor jest to, czy wybrać kufer centralny czy lepiej zdecydować się na kufry boczne. Jeśli z motocykla korzystamy głównie do przemieszczania się po mieście, a nasze dłuższe wyjazdy to zwykle kilkugodzinne, dość krótkie wyprawy za miasto, wystarczy w zupełności zakupić i założyć kufer centralny. Pojemność kufrów centralnych waha się zazwyczaj od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, jednakże jest to wystarczająca pakowność, by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a niekiedy nawet kask. Plusem kufrów centralnych jest to, że ciężar rozkłada się równomiernie, jako że instalowane są one za plecami prowadzącego. Inaczej jest przy mocowaniu kufrów bocznych – są one montowane po jednym z każdego boku motocykla. W następstwie tego przy chowaniu przedmiotów o dużej wadze trzeba pamiętać, żeby ich balast rozłożyć dość równomiernie na oba kufry, by nie przyczynić się przechylenia się maszyny w trakcie podróży na lewo lub prawo.

Cena kufrów motocyklowych to znaczący czynnik dla kupujących

W sklepach dostępnych jest ogromna ilość kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno kubaturą, ale także tworzywem, z którego są wyprodukowane (m.in. wzmocnione tworzywa sztuczne bądź mocne oraz lekkie aluminium). Niewątpliwie wybierając kufry motocyklowe powinniśmy kierować się w szczególności ich wytrzymałością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo schowanych do nich przedmiotów. Jednak dla wielu kierowców kluczowym czynnikiem, nierzadko mającym niemały wpływ na finalną decyzję o ich zamówieniu, bywa też ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, iż są dość małe oraz prostsze do zamontowania, nie są znacznym kosztem. Porządnej jakości kufer tego typu można nabyć już za paręset złotych. Tymczasem kufry boczne, które kupuje się razem z zestawem do instalacji na motorze, obejmującym odpowiednie adaptery, stelaże, ale także nieraz i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już wydatek sięgający kilku tysięcy złotych.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]