Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Zobacz, gdzie zamówić bagażnik na hak Thule, wejdź na ebagaznik.pl.

Rozbudowa ścieżek rowerowych nie tylko w dużych miastach, ale także w licznych miasteczkach turystycznych w kraju i za granicą doprowadziła to tego, iż pakując się na wczasy pragniemy wziąć jeszcze rower. O ile nasz rower to „składak”, a przy tym jedziemy sami, można po prostu spakować go do bagażnika. Kłopoty pojawiają się, jeśli wyruszamy całą rodziną i chcemy zabrać parę rowerów. W takiej sytuacji należy skorzystać z platformy rowerowej.

Czy platforma rowerowa na hak wpływa na sterowanie pojazdem?

Rowery można przewieźć na platformie rowerowej montowanej na haku lub na dachu auta, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja pozwala na przewóz aż do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, jednakże mają też kilka wad. Zamocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, bywa bardzo kłopotliwe zwłaszcza dla niewysokich osób. Prócz tego ustawienie rowerów na dachu zwiększa wysokość samochodu, i chociaż zazwyczaj nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niskimi kładkami dla pieszych, mostami oraz bramami, to zmienia sterowność pojazdu z uwagi na większą podatność na intensywne powiewy wiatru. Z kolei platformy rowerowe zakładane na hak przedłużają pojazdy, dlatego prowadzący je kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność przy cofaniu oraz parkowaniu tyłem samochodu. Jednoślady wiezione na platformie często także wychodzą poza szerokość pojazdu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych aut na wąskich uliczkach.

Przed zamówieniem bagażnika rowerowego zdecyduj ile rowerów będziesz przewozić

Decydując się na nabycie bagażnika na rower na hak wypada wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Nie jest to najtańszy zakup, dlatego należy już na początku ustalić ile sztuk rowerów docelowo będziemy pragnęli przetransportować. Bagażnik na rower od markowego producenta, np. od Thule, posłuży nam lata i jeżeli kupujemy go myśląc o rodzinnych wyjazdach, warto zdecydować się na taki, na którym przewieziemy 3 czy też 4 jednoślady. Inną istotną kwestią jest sprawdzenie łącznego ciężaru rowerów – przed kupnem platformy należy upewnić się czy udźwignie ona ciężar jaki chcemy na niej transportować. Dowiedzmy się dodatkowo jak przytwierdzane są rowery do bagażnika na hak. Więcej uchwytów trzymających jednoślad w miejscu zmniejsza szanse na jego przesunięcie się w czasie jazdy, skutkujące potencjalnym zarysowaniem lakieru. W przypadku wątpliwości, jaką platformę na rower wybrać, polecamy zwrócić się po poradę do reprezentanta sklepu posiadającego w ofercie taki asortyment.

Nasze dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]