Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Filtr minipleat zamówisz na marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj ważne (np. w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły PM2.5 oraz roztocza

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w urzędach, domach czy biurowcach świetnie spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem także takie zanieczyszczenia, jak włókna, pyłki roślin lub spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży elektronicznej.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46