Uniwersalne i stylowe drzwi drewniane

Mimo że na rynku dostępnych jest mnóstwo drzwi wyprodukowanych z rozmaitych materiałów (na przykład ze stali oraz materiałów syntetycznych), to największym uznaniem wytwórców i klientów cieszą się nadal drzwi drewniane. Oczywiście nie powinno to zaskakiwać, bowiem ich liczne plusy sprawiają, iż okażą się świetnym wyjściem tak tam, gdzie ważna jest funkcjonalność, jak i w pomieszczeniach, w których ważniejsze są względy wizualne. Dobrze wyprodukowane drzwi drewniane są wszak solidne oraz doskonale wyglądają, zaś ich użytkowanie nie przysporzy najmniejszych problemów. Jak jednak wytwarzane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach nie zapominać przy ich wyborze?

Drzwi drewniane – z jakich materiałów są wyprodukowane?

Do wyrobu drzwi mogą być stosowane rozmaite rodzaje drewna. Zwykle rzecz jasna używane bywa drewno sosnowe, bo jest dość wytrzymałe, zaś poza tym tanie, niezbyt ciężkie i niesprawiające trudności przy przygotowaniu. Oprócz tego stosowane są przede wszystkim inne gatunki europejskie – między innymi buk oraz dąb. Wygląd drewna z sosny nie nadaje się niestety do niektórych wnętrz – dlatego drzwi drewniane obkładane są obłogami z różnych gatunków, tak tych z Europy, jak i egzotycznych. Decydują one jaki będzie charakter konkretnego egzemplarza oraz pozwalają na dopasowanie go do różnych szaf czy dekoracji.

Różnorodność drzwi drewnianych

Drzwi drewniane bywają często kupowane również ze względu na to, iż (w przeciwieństwie do drzwi wyprodukowanych z materiałów syntetycznych) mogą być używane też w klasycznie urządzonych wnętrzach oraz w czasie renowacji obiektów dodanych do wykazu zabytków. Dla wielu kupujących bardzo ważne będzie też to, iż drzwi drewniane możemy wyprodukować w myśl wskazówek klienta, dostosowując je do jego upodobań oraz cech przestrzennych lokalu – a to jest oczywiście nieosiągalne dla drzwi ze stali oraz z coraz bardziej lubianych tworzyw syntetycznych.