Skuteczna osłona przed słońcem i deszczem – o zadaszeniach tarasowych

Jeśli chcesz kupić pergolę lamelową w Warszawie, koniecznie wejdź na www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom z ogrodem i chcesz jak najlepiej spożytkować tę przestrzeń, by stała się przydatna do granic możliwości? Zamierzasz przebywać sporo godzin poza domem, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego albo wolno stojącej pergoli ogrodowej, dzięki którym możesz cieszyć się takim odpoczynkiem bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Pergola tarasowa – osłona przed deszczem oraz słońcem

Pergole bywają elementem stałym albo mobilnym, a więc rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jakkolwiek właściciele domów z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje zadaszony taras, co często zauważalnie powiększa powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe ochrania domowników i umiejscowione pod nim przedmioty przed deszczem oraz słońcem. Większość dostępnych na rynku modeli pergoli tarasowych da się wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako samodzielną zabudowę zintegrowaną z przestrzenią ogrodu. Należy dodać, iż niektóre wzory zadaszenia tarasowego można dobudować też we wnęce pomiędzy dwiema ścianami. Obecnie zadaszenia tarasowe wytwarzane są z odpornych na korozję i mocnych aluminium oraz stali nierdzewnej. Zadaszenia całkowicie wykonane z drewna są już rzadkością.

Najlepsze projekty pergoli i zadaszeń tarasowych dostarczają stosunkowo duże możliwości przystosowania ich pod kątem wielkości bądź barwy i rodzaju poszycia. Osoby bardzo wymagające bez problemu znajdą też zadaszenia zaopatrzone w praktyczne udogodnienia, np. efektywne systemy odprowadzania wody opadowej, rolety boczne, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota to obecnie standard, chociaż wciąż sprzedawane są pergole ustawiane manualnie.

Pergola lamelowa i materiałowana którą się zdecydować

Ci, którzy postanowili o budowie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – lamelowe i materiałowe. W pergoli lamelowej zadaszenie zbudowane jest z lameli, czyli “piór” działających podobnie jak żaluzje. Użytkownik może modyfikować kąt nachylenia lameli, dostosowując tą drogą natężenie światła przenikającego przez zadaszenie bądź całkiem je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych pokrycie dachowe wykonane jest z tkaniny (zazwyczaj jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Dach da się całkowicie otworzyć lub zamknąć, ewentualnie zostawić go w części odkrytym. Każda z tych opcji doskonale działają, zatem wybór któregoś z tych rozwiązania zależy już w pełni od upodobań użytkownika i jego osobistych potrzeb.

Nasze dane:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]