Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Potrzebujesz sklejki szalunkowej? Kliknij tutaj

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Spółki budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]