Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz zamówić podporę stropową, zobacz tu

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]