okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w starych gmachach, starych chałupach oraz dworkach. Obecnie są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w tego typu, gdyż użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na cztery części – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i dawniej służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – chociażby chatach z czerwonej cegły.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę lub modrzew, ale ostatnimi czasy ich twórcy stosują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się wszak o wiele bardziej odporne na działanie deszczu, wiatru oraz ekstremalnych mrozów.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]