okna drewniane

Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Następnie zostały zastąpione przez modele wykonane z PCV, ale po latach na powrót doceniamy ich zalety. Dobrze wykonane i konserwowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna plastikowe, przy czym ich kupno kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich zastosowanie okaże się niezbędne – czasem po prostu nie możemy zdecydować się na jeden z nowszych typów. W jakich sytuacjach więc należy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane produkowane są tylko z wybranych gatunków drewna. Dziś najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na wytrzymałość na wodę i promienie słoneczne, producenci stolarki okiennej coraz częściej sięgają po gatunki spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco droższe, ale należy pamiętać, iż potrzebują mniej intensywnych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości klientów ich zaletą będzie również to, że często wyglądają bardziej interesująco niż te zrobione z krajowych gatunków drewna.

Okna drewniane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla wyrobów z PCV – będą od nich tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane podczas remontów zabytkowych budynków. Użycie innych surowców będzie wszak prowadzić do trudności w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet dużymi grzywnami.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]