Jak wybrać najlepsze izolacje przeciwwodne?

Wilgoć jest znacznym niebezpieczeństwem dla każdego budynku. Z tego powodu tak istotne okazuje się zrobienie izolacji przeciwwodnej, która zabezpieczy go przed niekorzystnym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach odpowiednie okażą się izolacje lekkie, ale kiedy budynek wzniesiony jest na gruncie bez ujścia wody opadowej, potrzebne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się także, jeśli dom zlokalizowany jest na terenie niżej lustra wody. Ważne jest, by woda nie niszczyła obiektu wskutek napierania na jego ściany. Jakie jednak rodzaje izolacji przeciwwodnych się wykonuje? I wreszcie – komu zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne będą właściwe?

Wyróżniamy 3 typy izolacji przeciwwodnych. Jeden typ to izolacje lekkie, które stosowane są, jeśli nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa wynikającego z obecności wody. Jeżeli natomiast woda okazuje się poważnym kłopotem, powinniśmy zrobić któryś z 2 pozostałych typów izolacji. Średnie stosuje się przede wszystkim na terenach z gruntem zwartym, bo tam często zbiera się woda. Izolacje ciężkie są natomiast wykorzystywane na obszarach, gdzie panuje wysokie ryzyko pojawienia się podtopień – te izolacje muszą cechować się dużą wytrzymałością oraz ochronić dom nawet przed silnie napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – znalezienie ekipy

Jak łatwo stwierdzić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych rzutuje na bezpieczeństwo mieszkańców obiektu. Z tego względu musimy dobrze rozważyć decyzję co do ekipy, która je przygotuje. O czym zatem nie należy zapomnieć szukając ekipy, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najważniejsze z pewnością będą kwalifikacje jej pracowników – dobrze zatem dowiedzieć się, jak długo działa ona na rynku hydroizolacji i jak komentują ukończone przez nią realizacje dotychczasowi klienci.