Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz domy z drewna Kraków

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla mających alergię, astmatyków oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]