Kup dźwigary.
Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, jak również przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki są również potrzebne przy budowie sklepień – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie wielopiętrowego budynku. Dzięki dźwigarom strop nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je dostać?
Z jakich drzew produkowane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest sporym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Stąd jego istotną cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj użytych w tym celu materiałów. Muszą one być pieczołowicie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, topola, olcha czy buk. Nadzwyczaj ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed szkodliwym działaniem wody, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.
Dźwigary – można je wydzierżawić
Podmioty, które na co dzień zajmują się budową piętrowych budynków mają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie generuje jednakże pewne koszty. Szczęśliwie firmy, które rzadko podejmują się zamówień tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.
Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]