baseny, baseny kąpielowe

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa też halę basenową czy ogród. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego typu artykułów jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]