Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Tutaj znajdziesz akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, napinacze rygla, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]